Taryfikatory kar nakładanych przez Inspekcję Transportu Drogowego

Dodano: 14 lutego 2018

Kary nakładane przez ITD w związku ze stwierdzeniem naruszeń przepisów określonych w ustawie o transporcie drogowym.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego maja prawo do nakładania w drodze decyzji administracyjnej oraz mandatów karnych, za naruszenie przepisów obowiązujących w zakresie transportu drogowego lub przewozów na potrzeby własne, kar pieniężnych oraz ich pobierania. W przypadku przewoźników zagranicznych pobierana jest kaucja w wysokości przewidywanej kary. W przypadku nieuiszczenia kaucji kontrolowany pojazd zostanie skierowany na parking do czasu uregulowania należności. Dopuszcza się uiszczanie kaucji w formie bezgotówkowej, za pomocą karty płatniczej.

Taryfikatory kar dla: przedsiębiorców, zarządzających transportem, kierowców, a także związane z przewozem towarów niebezpiecznych znajdują się w załącznikach.

Słowa kluczowe:
taryfikator kar

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Wzory dokumentów

Szybko przygotuj i wypełnij bezpłatnie każdy dokument, jakiego potrzebujesz: od dokumentacji ZUS, po umowy pracownicze, od PIT- ów po dokumenty transportowe. Wyszukujesz dokument, widzisz wzór, jak go wypełnić, edytujesz, drukujesz, gotowe. Jeszcze nigdy sporządzanie dokumentów nie było tak proste. Zobacz i przekonaj się sam!

Informator transportowca

Znajdziesz tu dane teleadresowe służb kontrolnych. Dowiesz się też, ile wynoszą kary ITD. Ponadto w tym dziale są też dostępne informacje na temat utrudnień w ruchu, kursów walut, ograniczeń w ruchu i dni świątecznych.

Polecamy

Nowość wydawnicza

Biblioteka prawa transportowego

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

© 2016 Portal Transport-expert.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Wzory dokumentów

E-biblioteka z raportami

Załóż konto testowe x
wiper-pixel