Filtruj treść
Filtruj

rynki wschodzące

Nowy jedwabny szlak

Transporty na wschód: warunki, korzyści, zagrożenia

Transport na wschód, poza granicę Unii Europejskiej, wiąże się z sporą liczbą przeszkód do pokonania. Formalnych, politycznych, infrastrukturalnych, problemów na przejściach granicznych czy problemów dotyczących bezpieczeństwa. Jednak gdy firma szuka nowych zleceń, warto rozważyć rozszerzenie działalności o kierunki wschodnie. Jakie warunki należy spełniać, aby wykonywać przewozy do Rosji i innych wschodnich krajów? Jakie są plusy, a jakie minusy takich zleceń? Uwaga na tzw. inteligentne tachografy montowane od 2019 r. – są one niezgodne z umową AETR!

Rozwój wschodniej infrastruktury drogowej stwarza możliwość wymiany handlowej na skalę dotąd niespotykaną, przy jednocześnie atrakcyjnych kosztach i przede wszystkim, błyskawicznym tempie przewozu towarów. To nowy, atrakcyjny rynek dla firm transportowych z Polski, który nie jest tak konkurencyjny i „oblegany”, jak najbardziej popularne kierunki tranzytowe.

Liczba zezwoleń na 2021 rok do Białorusi i Rosji wzrosła – do 205 i 220 tysięcy, a na Ukrainę została na takim samym poziomie – 160 tysięcy.

Korzyści 

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie zagrożenia wiążą się z transportami na wschód,
  • jak można wspomóc kierowców przy tak długich trasach,
  • jakie stawki wynagrodzeń obowiązują na wschód od polskiej granicy,
  • dlaczego ten kierunek transportowy będzie się dynamicznie rozwijał,
  • jak wygląda sprawa z tachografami najnowszej generacji!
 

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

 
   
     Kncelaria Morawiec Kot    
   
                       
 
 
   
                       
   
                       
 
 

Nagrody i wyróżnienia

 

 
                 
x