Filtruj treść
Filtruj

Zasady zatrudniania kierowców z Kazachstanu

Marlena Katarzyna Kot

Autor: Marlena Katarzyna Kot

Dodano: 12 czerwca 2023
Zasady zatrudniania kierowców z Kazachstanu

Analizując rynek pracy nie sposób nie zauważyć, iż w ostatnim czasie, w branży transportowej, przedsiębiorcy borykają się z brakami kadrowymi, głównie w zakresie kierowców zawodowych. Niestety ilość wakatów, jak również brak obywateli Polski, którzy posiadaliby odpowiednie kwalifikacje zmusza przedsiębiorców do zatrudniania kierowców zawodowych, będących obywatelami innych krajów. W ostatnim czasie, coraz częściej polscy przedsiębiorcy zatrudniają nie tylko obywateli państw sąsiadujących z Rzeczpospolitą Polską, ale również pochodzących z odległych krajów. W niniejszym artykule rozważona zostanie procedura zatrudnienia, przez polskich przedsiębiorców, kierowców zawodowych pochodzących z Kazachstanu, a więc państwa, nie będącego członkiem Unii Europejskiej.

W pierwszej kolejności wskazać należy, iż polscy przedsiębiorcy chcący dokonać zatrudnienia kierowcy zawodowego, będącego obywatelem Kazachstanu mają możliwość przeprowadzenia tej procedury samodzielnie, bądź poprzez zlecenie to kancelarii prawnej lub poprzez skorzystanie z pomocy agencji pracy.

Zalety skorzystania z agencji pracy

Niewątpliwie najprostszym rozwiązaniem będzie dla polskiego przedsiębiorcy skorzystanie z usług agencji pracy, albowiem przejmie ona większość obowiązków, które spoczywają na przedsiębiorcy. Minusem takiego rozwiązania mogą się okazać koszty, które przedsiębiorca będzie musiał uiścić
w związku z nawiązaniem takiej współpracy.

W przypadku podjęcia decyzji przez przedsiębiorcę o samodzielnym przeprowadzeniu procedury w zakresie zatrudnienia kierowcy zawodowego z Kazachstanu, poniżej omówione zostaną czynności, jakie należy podjąć, aby zatrudnienie to było w pełni legalne i zgodne z polskimi przepisami prawa. Podejmując decyzję o samodzielnym przeprowadzeniu procedury zatrudnienia przedsiębiorca musi uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość, iż jest ona długotrwała i czasochłonna.

Pozostało jeszcze 74% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zyskaj dostęp do wszystkich płatnych treści na portalu

  • Aktualności o zmianach przepisów transportowych zawsze będziesz na bieżąco
  • Interpretacji przepisów zawsze z komentarzem, z którego wszystko jasno wynika
  • Konsultacji z ekspertami pytasz i otrzymujesz odpowiedzi
  • Dobrych praktyk transportowych rekomendowanych przez kancelarie sposobów postępowania, które warto naśladować
  • Telefonicznego dyżuru eksperta osobiście zadaj pytanie a natychmiast otrzymasz rozwiązanie
  • Edytowalnych wzorów dokumentów każdy przygotujesz w kilka minut
  • E-biblioteki z najnowszymi e-raportami branżowymi do pobrania

Logowanie

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Marlena Katarzyna Kot

Autor: Marlena Katarzyna Kot

specjalista z zakresu prawa transportowego, postępowań windykacyjnych (krajowych oraz międzynarodowych), zajmujący się również postepowaniami celno-skarbowymi, a także upadłościowymi. Absolwentka Prawa i Administracji, a także Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stanisława Wyszyńskiego w Warszawie, jak również studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego. Kancelaria Prawna Morawiec & Kot Sp. z o.o. sp.k.; https://morawiec-kot.pl/
 

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

 
   
     Kncelaria Morawiec Kot    
   
                       
 
 
   
                       
   
                       
 
 

Nagrody i wyróżnienia

 

 
                 
x