Filtruj treść
Filtruj

Zatrudnianie kierowców 2019

Dodano: 23 stycznia 2019
zatrudnianie kierowców

Zawieranie umów z kierowcami, rozliczanie należności, kierowanie na badania lekarskie i psychologiczne, rozliczanie czasu pracy, systemy czasu pracy, prowadzenie ewidencji oraz dokumentacji kierowcy – to tylko niektóre elementy poruszone w publikacji „Zatrudnianie kierowców 2019”. Publikacja zawiera najnowsze zmiany przepisów kadrowych obowiązujące od 2019 r. oraz płytę z wzorami dokumentów dla firm transportowych.

Kierowcy to szczególna grupa pracowników – podlegają oni m.in. odrębnym przepisom związanym z czasem pracy, a także regulacjom zawartym w ustawie o transporcie drogowym. Prowadząc firmę transportową szczególnie należy przestrzegać wymogów badań i szkoleń dla zatrudnianych kierowców.

Książka porusza najważniejsze aspekty związane m.in. z:

• zawieraniem umów z kierowcami,

• kierowaniem osób zatrudnianych na stanowisku kierowcy na badania lekarskie i psychologiczne,

• rozliczaniem należności za czas podróży służbowych,

• ograniczeniami w zakresie czasu pracy, systemami czasu pracy i prowadzeniem ewidencji,

• dokumentacją kierowcy.

Najnowsze wydanie uwzględnia zmiany przepisów wprowadzone od 1 stycznia 2019 r. w tym: nową stawkę minimalnego wynagrodzenia za pracę i stawkę godzinową za zlecenie,  zmiany w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne dla samozatrudnionych (mikroprzedsiębiorcy zarabiający do 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego mogą płacić niższy ZUS).

Publikacja zawiera także aktualne na 2019 r. informacje o wysokości kar za naruszenie m.in. przepisów o czasie pracy, ustawy o transporcie drogowym, a także o wysokości grzywien za brak wymaganych dokumentów, np. świadectwa kierowcy, wypisu z licencji czy też zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w międzynarodowym transporcie drogowym lub wypisów tych zezwoleń.

Do książki dołączona jest płyta z wzorami dokumentów dla firm transportowych.

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Wzory dokumentów

E-biblioteka z raportami

Załóż konto testowe x
wiper-pixel