Filtruj treść
Filtruj

Palety z tworzywa sztucznego mogą więcej

Dodano: 3 grudnia 2019
europaleta z tworzywa - trwalsza i przygotowana na większe obciążenia

Niezmiennie od lat, palety są podstawowym elementem procesów logistycznych. To z pewnością nie zmieni się w najbliższym czasie, gdyż nowe modele mają do zaoferowania znacznie więcej niż tradycyjne palety wykonane z drewna. Czym cechują się plastikowe palety i jakie branże mogą być najbardziej zainteresowane korzyściami, z którymi wiąże się inwestycja w palety z tworzywa sztucznego? Szukając odpowiedzi na to pytanie, sprawdźmy, co ma do zaoferowania Schoeller Allibert, wiodący producent palet plastikowych i opakowań z tworzyw sztucznych.

Drewno z datą ważności

Palety drewniane wciąż wiodą prym w wielu branżach. Za ich wyborem przemawiają powszechna dostępność, lekkość, a przede wszystkim niska cena. To standardowe rozwiązanie, które przez lata dominowało w wielu sektorach. Zauważalnym trendem na niektórych rynkach jest stopniowe odchodzenie od drewnianych palet i zastępowanie ich bardziej innowacyjnymi konstrukcjami. Coraz więcej firm na własnej skórze, a właściwie na własnym budżecie, przekonuje się, że inwestycja w palety z tworzywa sztucznego, w dłuższym okresie czasu, jest bardziej opłacalna niż kolejne wydatki na palety z drewna. Jakie argumenty mają za sobą plastikowe palety? Ich użytkownicy doceniają przede wszystkim ergonomię, łatwość w czyszczeniu, odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne, co przekłada się trwałość i okres zdatności do pracy. Dłuższy cykl życia produktu implikuje mniej wydatków na zakupy zamienników, co z kolei oznacza większe oszczędności. Palety z tworzywa mają także większy udźwig niż ich drewniane substytuty, co pozwala optymalizować zarządzanie transportem i przestrzenią na magazynie.

Europalety plastikowe ze znakiem jakości od Schoeller Allibert

Obserwując rynek, wydaje się, że przyszłość logistyki należy do nowego typu palet. Kwestią czasu jest to, kiedy nastąpi przełom. Ich popularność wiąże się m.in. z różnorodnością, dzięki której wiele firm jest w stanie znaleźć produkt dokładnie odpowiadający ich potrzebom. Świetnym argumentem na potwierdzenie tej tezy jest asortyment Schoeller Allibert. Ten producent palet plastikowych i opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych ma w swoim portfolio 60 modeli palet wykonanych z tworzywa. Tak szeroka interpretacja tematu jest jednym ze znaków rozpoznawczych Schoeller Allibert. Jak na jednego z liderów rynku opakowań zwrotnych przystało, przedsiębiorstwo dostarcza swoim Klientom rozwiązania dedykowane, dzięki którym przedstawiciele różnych branż – w tym szeroko pojętego przemysłu, e-commerce, automotive, przetwórstwa spożywczego, rolnictwa czy produkcji napojów – mogą jeszcze lepiej organizować swoją logistykę. Sześć dekad doświadczenia w segmencie TSL pozwoliło Schoeller Allibert stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży, a także synonimem innowacyjnego spojrzenia na logistykę. Misja firmy zakłada kompleksowe podejście do Klienta – począwszy od rozeznania jego potrzeb i możliwości, poprzez projektowanie i tworzenie rozwiązań, a na serwisie i recyklingu produktów kończąc. Najlepszą odpowiedzią na pytanie o rezultaty takiej filozofii prowadzenia biznesu niech będzie długa lista wieloletnich partnerów biznesowych, którzy powierzyli przepływy i składowanie swoich ładunków w ręce Schoeller Allibert.

Europaleta H1 GS1

Jednym z przykładów na elastyczne podejście inżynierów Schoeller Allibert do oczekiwań rynków jest europaleta H1 GS1. To typ palety z tworzywa sztucznego HDPE, stworzonej z myślą o przedsiębiorstwach, w których nie ma miejsca na kompromisy jeśli chodzi o higienę podczas produkcji, transportu i magazynowania produktów. Wykorzystany do jej budowy materiał jest łatwy do wyczyszczenia i nie przyjmuje wilgoci, co jest kluczowe dla przedstawicieli branży spożywczej i handlowej. Perforowana podstawa, która zapewnia świetny obieg powietrza i chłodzenie ładunku, jest osadzona na trzech płozach. Paleta została przygotowana z myślą o ciężkich ładunkach. Jej parametry w tej kwestii mogą robić wrażenie: H1 GS1 może udźwignąć 1250 kg ładunku dynamicznego i aż 5000 kg ładunku statycznego. W systemach wysokiego składowania paleta może unieść nawet do 1000 kg. To wszystko przy wadze własnej jedynie 18 kg. Nic dziwnego, że model ten zyskał uznanie w oczach niemieckiego oddziału GS1 – organizacji zajmującej się standaryzacją łańcucha dostaw. Podstawa palety ma wymiary 1200x800 i została wyposażona w elementy wypukłe. Są to krawędzie zabezpieczające ładunek o wysokości 7 mm oraz przegrody do odseparowania pojemników E2. Tę funkcjonalność bezsprzecznie docenią firmy, którym zależy na świeżości produktów, na czele z branżą mięsną, rybną i rolniczą.  

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Wzory dokumentów

E-biblioteka z raportami

Załóż konto testowe x
wiper-pixel