Filtruj treść
Filtruj

Nowe przepisy drogowe w Niemczech

Dodano: 28 kwietnia 2020
zakaz wyprzedzania jednośladów

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 21 km/h na miesiąc, kara do 320 euro za niezastosowanie się do przepisów otworzeniu korytarza życia, ograniczenie prędkości dla ciężarówek przy skręcie w prawo oraz zakaz używania aplikacji ostrzegających przed radarami – te wszystkie przepisy zaczęły od 28 kwietnia obowiązywać w Niemczech.

W Niemczech zaczęły obowiązywać nowe kary za nieprzestrzeganie przepisów drogowych. W terenie zabudowanym prawo jazdy będzie można stracić już za jazdę szybszą o 21 km/h ponad dopuszczalny limit. Dokument będzie zatrzymywany na miesiąc, a dodatkowo trzeba będzie zapłacić 80 euro mandatu. Poza obszarem zabudowanym kierowca utraci prawo jazdy na miesiąc po przekroczeniu prędkości o 26 km/h. Dostanie też grzywnę 96 euro i punkty karne.

Korytarz życia

Za niestosowanie się do tzw. korytarzy życia również kierowca będzie miał odbierane prawo jazdy na miesiąc oraz otrzyma grzywnę w wysokości od 240 do 320 euro.

Złe parkowanie

Wzrosły też kary za niewłaściwe parkowanie – z grzywnami sięgającymi do 100 euro. Za to wykroczenie też będzie można otrzymać punkty karne.

Na zakrętach z prędkością pieszego

W celu ochrony pieszych i rowerzystów samochody o dmc powyżej 3,5 tony przy skręcie w prawo nie będą mogły poruszać się szybciej niż przeciętna prędkość pieszego. Kara za złamanie tego przepisu wniesie 70 euro i 1 punkt karny.

Oprócz tego pojawią się nowe znaki oznaczające zakaz wyprzedzania rowerów przez samochody oraz strefy rowerowe, na który będzie obowiązywało ograniczenie prędkości dla samochodów do 30 km/h.A do tego dochodzą nowe przepisy, które mają uchronić rowerzystów. W Niemczech pojawią się niespotykane dotychczas znaki, wskazujące zakaz wyprzedzania jednośladów przez samochody. Pojawią się też strefy rowerowe, jednoznaczne z ograniczeniem prędkości dla samochodów do 30 km/h.

Zakaz ostrzeżeń o fotoradarach

Zakazane też stało się używanie aplikacji ostrzegających przed kontrolami prędkości. Oznacza to, że nie wolno używać aplikacji Google Maps, jeśli będzie w niej włączona funkcja wskazująca lokalizacje fotoradarów. Za korzystanie z ostrzeżeń można otrzymać mandat w wysokości 75 euro oraz punkty karny.

Redakcja

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Wzory dokumentów

E-biblioteka z raportami

Załóż konto testowe x
wiper-pixel