Filtruj treść
Filtruj

Nowa usługa: weryfikacja danych kierowcy

Dodano: 9 maja 2019
tacho analiza online

Firmy transportowe często nie dysponują oprogramowaniem do odczytu danych z karty kierowcy. Jak w takiej sytuacji zweryfikować czy nie doszło do przekroczenia czasu pracy? Nawet jeden drobny błąd kierowcy lub rozliczającego czas pracy, naraża firmę na kary finansowe, a nawet ryzyko utraty dobrej reputacji. Jak więc w łatwy sposób sprawdzić poprawność zapisów czasu pracy swoich kierowców przed kontrolą ITD? Sprawdź.

Oferujemy Państwu nową usługę ułatwiającą i wspomagającą pracę firm transportowych w zakresie weryfikacji danych kierowcy. Usługa umożliwia sprawdzenie w prosty oraz przystępny sposób wykresówek i danych cyfrowych bez konieczności posiadania kosztownego oprogramowania.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że wyślesz nam zeskanowane wykresówki lub pliki cyfrowe, a w krótkim czasie uzyskasz kompletną informuję o tym, czy kierowca nie popełnia naruszeń lub czy nie popełnia błędów w obsłudze tachografu.

Ważne:

Nie pozwól, by choćby jeden drobny błąd kierowcy lub rozliczającego czas pracy, naraził Cię na wysokie kary i ryzyko utraty dobrej reputacji!

Firmy często nie dysponują specjalistycznym oprogramowaniem do odczytu danych, jak również brakuje odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia do sprawdzenia czy kierowca nie popełnia pomyłek, a nawet jeden drobny błąd kierowcy lub rozliczającego czas pracy, naraża firmę na wysokie kary i ryzyko utraty dobrej reputacji.

Dzięki usłudze Tacho Analiza Online nie trzeba inwestować w kosztowne oprogramowanie oraz zatrudnianie specjalisty do jego obsługi, ani też zlecać analizy firmie zewnętrznej i ponosić dodatkowe koszty. W łatwy sposób można sprawdzić poprawność zapisów czasu pracy swoich kierowców przed kontrolą ITD drogową oraz w firmie, co pozwoli wykryć wszelkie nieprawidłowości, a także pomóc pracownikom prowadzącym ewidencję uniknąć błędów w przyszłości.

3 proste kroki 

Sprawdź poprawność zapisów czasu pracy swoich kierowców przed kontrolą ITD w firmie w 3 prostych krokach:

  1. Skontaktuj się z naszym zespołem: [email protected], przesyłając podstawowe informacje o swojej firmie – liczbie kierowców, formie prowadzenia ewidencji – dzięki temu otrzymasz od nas bezpłatną wycenę usługi.
  2. Prześlij do nas pliki (skany wykresówek, dane cyfrowe, inne istotne informacje).
  3. Na adres e-mail otrzymasz raport o błędach przygotowany przez eksperta rozliczania czasu pracy kierowców. 

Już od 99 zł za kierowcę! Sprawdź szczegóły.

Sprawdzenie można zlecić zarówno tylko w stosunku do jednego kierowcy, jak i wszystkich kierowców za dowolny okres od jednego miesiąca do roku czasu. Istnieje także możliwość weryfikacji tylko poszczególnych dni.

Kto dokonuje sprawdzenia?

Analizę przeprowadzają doświadczeni eksperci portalu Transport-Expert.pl będący byłymi inspektorami ITD, a także prawnicy z kancelarii transportowych. Dzięki usłudze uzyskujesz pewność i bezpieczeństwo Twoich rozliczeń oraz odpowiednie przygotowanie do kontroli. Pozwoli także uniknąć kar podczas zatrzymania pojazdu na drodze.

Dzięki sprawdzeniu danych z wykresówek i kart kierowcy dodatkowo eliminowane są błędy dokonywane przez pracowników. Można też wykryć ewentualne niepożądane nawyki kierowców. Tacho Analiza Online daje szerokie możliwości, ponieważ umożliwia weryfikację zarówno zapisów na wykresówkach i na kartach kierowców, a także kierowców pracujących w cyklu mieszanym czyli na tachografach analogowych i cyfrowych.

Na co możesz liczyć?

Podstawowa analiza obejmuje w szczególności:

Wykresówki - analizę czasu pracy kierowcy, raporty nieprawidłowości w tym naruszeń ITD, weryfikację poprawności zapisów: prawidłowość zapisów, ciągłość zapisów - zapisy automatyczne i wykresy ręczne, weryfikację świadectw działalności w odniesieniu do wszystkich aspektów z tym związanych (sposób wypełniania, zachowanie ciągłości z wykresówkami itd.), obsługa tachografu, wypełnianie wykresówek, błędy kierowcy.  

Karta kierowcy – sprawdzenie poprawności certyfikatów danych, analizę czasu pracy kierowcy, raporty nieprawidłowości w tym raport naruszeń ITD., weryfikację poprawności zapisów: prawidłowość zapisów, ciągłość zapisów - zapisy automatyczne i wpisy ręczne, weryfikacja świadectw działalności, obsługa tachografu, rozpoczęcie i zakończenie dnia pracy, błędy kierowcy.

Tachograf cyfrowy – sprawdzenie poprawności zapisu – weryfikację poprawności certyfikatów danych, sprawdzenie danych technicznych tachografu i czujnika ruchu, analizę kompletności danych przy pobieraniu, sprawdzenie czy kierowca nie używał karty innego kierowcy oraz czy nie było przykładowo jazdy bez włożonej karty, sprawdzenie nieuzasadnionego korzystania z tzw. zasady jednej minuty, poprawność korzystania z karty przedsiębiorstwa, weryfikacja terminowości odczytu danych, informacje o kontrolach drogowych, ostrzeżenia o możliwych ingerencjach w pracę tachografu.

Dodatkowe bezpieczeństwo

Dodatkowo sprawdzenie może obejmować inne aspekty związane z danymi na wykresówkach, na kartach kierowców oraz tachografach przykładowo okresowy przebieg pojazdu, nieudokumentowane okresy pracy pojazdu lub kierowcy, informacje o zbliżającym się terminie legalizacji tachografu, wizualizacje tygodniowych i miesięcznych cykli pracy, raport zdarzeń i awarii, historia odczytów danych, przekroczenia prędkości pojazdu itp.

Sprawdź ofertę klikając tutaj >>

Redakcja portalu

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Wzory dokumentów

E-biblioteka z raportami

Załóż konto testowe x
wiper-pixel