Filtruj treść
Filtruj

Jak szybki może być faktoring?

Dodano: 3 września 2020
AdobeStock_61126211

Nie ma nic gorszego od korków i zastojów. Dotyczy to zarówno sytuacji na drodze, jak i w banku. Rozwiązaniem na fundusze zamrożone w fakturach jest faktoring. To niezastąpione narzędzie w sytuacji, gdy zależy nam na szybkiej pomocy w podbramkowych okolicznościach. Nie każdy faktoring jednak działa tak samo i co ważne, jest tak samo szybki. Przykładowo Finea zapewnia finansowanie nawet w ciągu godziny. Jak szybki może być faktoring i co ma na to wpływ?

Transport i faktoring mają coś wspólnego. Obydwie branże opierają się na obietnicy, że coś zostanie dostarczone tak szybko i bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Faktury, które kurzą się na biurku, nic Ci nie dają – zysk powinien być na koncie, nie na papierze. Za każdym razem, kiedy czekasz na uregulowanie faktury, tracisz nie tylko czas, ale i możliwości. Przez zamrożone fundusze nie podejmiesz nowego zlecenia, nie obsłużysz dużego klienta lub nie rozpoczniesz nowego leasingu. Z kolei jeśli Ty nie wykorzystasz sytuacji, to zrobi to ktoś inny. Czasami wystarczy jeden dzień zwłoki, aby szansa uciekła Ci przez palce wprost do konkurencji. Aby uniknąć takich sytuacji, warto korzystać z szybkiego faktoringu. Pytanie brzmi jednak, jak szybko możesz otrzymać pieniądze? Wszystko sprowadza się do dwóch rzeczy – biurokracji i technologii.

Biurokracja

Współpraca z faktorem może mieć różne oblicza. Z jednej strony może być to nieustanna partnerska relacja, z drugiej tzw. szybki faktoring – jednorazowe wsparcie, bez umów abonamentowych, stałych opłat i dodatkowych opcji. Różnica między obydwoma opcjami jest jak pomiędzy zamówieniem taksówki, a wypożyczeniem auta. Jedno i drugie ma dostarczyć nas na miejsce, ale usługi oraz związane z nimi procedury znacznie się różnią. Przykładowo Finea potrzebuje jedynie wyciągów bankowych za ostatnie 6 miesięcy oraz weryfikacji tożsamości. To zdecydowanie przyspiesza współpracę, a szybka umowa oznacza szybkie wsparcie – bez ukrytych lub stałych kosztów oraz opłat za limit.

Technologia

W dobie Internetu trudno sobie wyobrazić usługę, która nie działa online. Nie inaczej jest z faktoringiem – większość profesjonalnych faktorów posiada możliwość złożenia wniosku przez Internet, bez pośrednio na stronie. To znacznie szybsze rozwiązania od tradycyjnego maila. Część faktorów – w tym Finea – poszło o krok dalej i udostępniło swoim klientom bezpłatną aplikację. Dzięki niej masz nie tylko dostęp do historii dotychczasowych działań, ale możesz też złożyć wniosek kilkoma kliknięciami.

Jak jeszcze można przyspieszyć faktoring? To proste – wystarczy zautomatyzować proces weryfikacji transakcji. Brzmi jak coś oczywistego, ale aby to zrobić, trzeba zaprząc do pracy algorytmy, uczenie maszynowe oraz bazy danych. Te techniczne terminy oznaczają, że większość weryfikacji odbywa się automatycznie.

Człowiek ingeruje dopiero w bardziej skomplikowanych przypadkach. To znacznie przyspiesza proces przyznawania decyzji o finansowaniu, daje też więcej czasu ekspertom, np. na pomoc Klientom, wyjaśnienie procesów lub pochylenie się nad złożonymi przypadkami. Czas przekłada się również na możliwość kontaktu. Faktor szczyci się tym, że po zostawieniu swojego numeru, skontaktuje się z Tobą w ciągu 26 sekund! Mało tego, cały proces możesz na bieżąco śledzić na ekranie monitora. Finea jest w stanie zapewnić finansowanie w ciągu jednej godziny, a absolutnym maksimum jest doba.

Szybkość to nie wszystko

W sytuacji, w której każda godzina może oznaczać, że zamówienie przejdzie nam koło nosa, czas potrzebny na uzyskanie finansowania jest kluczowy. Równie ważne są jednak inne czynniki, jak np. brak ukrytych opłat, zrozumienie specyfiki biznesu i możliwość zapytania o radę. Finansowanie faktur można porównać do sprintu, podczas gdy prowadzenie biznesu to maraton. Faktoring to narzędzie, z którego można korzystać bez stałych opłat wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujesz. To właśnie dlatego Finea pozwoli Ci szybko uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy.

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody

x
wiper-pixel